Merkelová po čtyřech letech navštíví Česko. Nejspíš 25. srpna

Německá kancléřka Angela Merkelová by měla přijet 25. srpna do Česka. Uvedla to agentura ČTK. Kancléřka by se měla setkat jak s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), tak s prezidentem Milošem Zemanem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Německo udělá všechno pro objasnění teroristických útoků z minulého týdne, uvedla kancléřka Angela Merkelová | Foto: Reuters

Státní tajemník pro evropské záležitosti Tomáš Prouza Českému rozhlasu řekl, že tématem budou migrační krize a bezpečnost v Evropě. S návštěvou koncem srpna podle něj zatím počítají obě strany.

„Zatím to upřesňujeme, dojednáváme detaily, ale konec srpna je varianta, se kterou zatím počítá česká i německá strana,“ řekl Prouza s tím, že stát se může cokoli.

Nedávno totiž musel dvakrát po sobě kvůli teroristickým útokům rušit návštěvu Česka francouzský prezident Hollande.

V plánovaném programu zřejmě je i zhruba hodinové setkání Merkelové s českým prezidentem Milošem Zemanem.

Podle hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka návštěvu domlouvá Úřad vlády. Prezident Miloš Zeman je ale podle něj na setkání s kancléřkou připravený.

„Z hlediska pana prezidenta v žádném případě nepřichází v úvahu posun postoje ve věci kvót migrantských nebo takzvaného dobrovolného přijímání uprchlíků,“ zmínil Ovčáček.

Angela Merkelová naposledy navštívila Českou republiku v roce 2012.

ČRo, Lenka Jansová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme