Američané plánovali nahradit válku láskou

Pentagon uvažoval o vytvoření bomby naplněné afrodiziakem. Jak vyplývá z dokumentů Pentagonu, pod účinky této bomby měli považovat nepřátelští vojáci jeden druhého za neodolatelného. Bomba měla ohrozit bojeschopnost tím, že vyvolá v řadách nepřátelské armády homosexuální orgie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bomba BLU-82B | Foto: Federation of American Scientists

Někteří kreativní tvůrci na vojenské základně v Ohiu mysleli návrh na výrobu afrodiziakové bomby zcela vážně. Chemické složené bomby mělo vyrobit z nepřátelských vojáků homosexuály a podkopat tak jejich disciplínu a morálku.

Výhodou mělo být, že tato bomba by přímo neohrozila žádné životy. Pentagon nakonec tento nápad zavrhl, stejně tak jako plány na bombardování nepřátel zbraněmi naplněnými drogou LSD, která by u protivníka vyvolala nestabilitu a halucinace.

Další látka měla z těla protivníka udělat erotický magnet pro obtížný hmyz. Neujala se ani chemikálie, který měla způsobovat u vojáků nesnesitelný pach z úst v obavách, aby to samé nepostihlo vlastní jednotky.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme