Američané plánovali nahradit válku láskou

Pentagon uvažoval o vytvoření bomby naplněné afrodiziakem. Jak vyplývá z dokumentů Pentagonu, pod účinky této bomby měli považovat nepřátelští vojáci jeden druhého za neodolatelného. Bomba měla ohrozit bojeschopnost tím, že vyvolá v řadách nepřátelské armády homosexuální orgie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bomba BLU-82B | Foto: Federation of American Scientists

Někteří kreativní tvůrci na vojenské základně v Ohiu mysleli návrh na výrobu afrodiziakové bomby zcela vážně. Chemické složené bomby mělo vyrobit z nepřátelských vojáků homosexuály a podkopat tak jejich disciplínu a morálku.

Výhodou mělo být, že tato bomba by přímo neohrozila žádné životy. Pentagon nakonec tento nápad zavrhl, stejně tak jako plány na bombardování nepřátel zbraněmi naplněnými drogou LSD, která by u protivníka vyvolala nestabilitu a halucinace.

Další látka měla z těla protivníka udělat erotický magnet pro obtížný hmyz. Neujala se ani chemikálie, který měla způsobovat u vojáků nesnesitelný pach z úst v obavách, aby to samé nepostihlo vlastní jednotky.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme