zbraně

Nejnovější zprávy

|Anna Kottová |Zprávy ze světa

Zbraň bych nechtěl. Britové se cítí bezpečněji, když ji nemáme, říká český policista v Anglii

Obušek, pepřový sprej, pouta, vysílačka a neprůstřelná vesta. Pistoli ale ve své výbavě britští metropolitní policisté tradičně nemají. Lidé se cítí bezpečněji, když vidí, že policisté nemají zbraně, vysvětluje český policista ve Velké Británii Petr Torák. V cambridgeském hrabství, kde pracuje, je zhruba 1500 policistů, z toho asi 20 nosí zbraň. Největší důraz se podle něj klade na komunikaci.

| ČTK, Viktor Daněk |Zprávy ze světa

Europoslanci schválili zákaz některých poloautomatických zbraní, i přes výhrady Česka

Některé typy poloautomatických zbraní nebudou od příštího roku legální. Jejich zákaz odhlasoval Evropský parlament. O návrhu se tam v úterý bouřlivě debatovalo. Proti protestovali především čeští europoslanci. Zpravodajka návrhu, britská europoslankyně Vicky Fordová ale tvrdí, že legálních majitelů zbraní se změny příliš nedotknou.

|Jan Cibulka |Zprávy z domova

Češi a zločin: podsvětí si vystačí s pistolemi z tržnice, ukazují policejní statistiky

DATA. Čeští střelci získali silného zastánce. Ministr vnitra za ČSSD Milan Chovanec navrhuje, aby právo na zbraň bylo součástí Ústavy. Na návrhu ústavního zákona se v pondělí neshodla vláda, nyní se jím bude zabývat Poslanecká sněmovna. Český rozhlas se zaměřil na podrobné kriminální statistiky, aby ukázal, jakou roli hrají střelné zbraně v tuzemské zločinnost.

|Kristýna Novotná |Zprávy z domova

Chovancova domobrana budí emoce. Bude lákat dobrodruhy, myslí si exministr Bublan

ANKETA V ČLÁNKU. Milan Chovanec z ČSSD má v plánu vytvořit dobrovolnický systém tzv. rezervistů. Legální držitelé zbraní by v případě potřeby pomáhali policistům udržovat pořádek. Šéf resortu vnitra ideu představil v souvislosti s kritizovanou směrnicí Evropské komise, která chce zakázat držení určitých typů zbraní. Podle senátora za ČSSD a bývalého ministra vnitra Františka Bublana jde o zbytečnou militarizaci společnosti. Analytik Libor Stejskal ale považuje dobrovolnický systém za důležitou součást moderního státu.

|Kristýna Novotná |Zprávy z domova

Policisté by měli mít k ruce ozbrojené pomocníky, vítá návrh vnitra bezpečnostní analytik

Policisté by měli mít v záloze dobrovolníky, kteří jim budou v případě potřeby pomáhat udržovat pořádek, říká v rozhovoru pro Zpravodajský web Českého rozhlasu bezpečnostní analytik Střediska bezpečnostní politiky FSV UK Libor Stejskal. Vítá tak úvahy ministerstva vnitra v čele Milanem Chovancem z ČSSD ohledně vytvoření systémů ozbrojených záložáků.