Američané "vykuřují" Talibance

Američané použili ve východním Afghánistánu termobarické bomby. Jsou konstruovány tak, aby po mohutné explozi silný žár odčerpal vzduch z uzavřených podzemních prostor. Lidé, kteří se tam případně nacházejí, jsou odsouzeni k zadušení. Americké bombardéry shodily bomby k ústí jeskynních komplexů ve východním Afghánistánu. Tažení USA proti bojovníkům svrženého afghánského hnutí Taliban a teroristické organizace Al- Káida sleduje spolupracovnice Radiožurnálu z agentury Epicentrum Petra Procházková.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

boje v Afghánistánu | Foto: ČTK/AP
Přehrát

00:00 / 00:00

Petra Procházková o bojích v Afghánistánu

Talibové a příslušníci organizace Al Káida používají v bojích dělostřelectvo a minomety. Afghánským protitalibanským silám se včera podařilo obsadit několik strategických vrcholků, ale terén je velmi složitý a bez letecké podpory Američanů prakticky nedobytný. Pakistán opět uzavřel hranici s Afghánistánem, aby tak zabránil pronikání Talibů na své území. Jde o největší vojenskou operaci amerických vojsk v Afghánistánu od konce loňského roku, kdy byl dobyt horský masiv Tora Bora v sousední provincii Nangarhár.

Markéta Kaclová, Petra Procházková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme