Američtí rockeři vyrazili na turné proti Bushovi

Rockeři vyrazili na protibushovské tažení po Americe Včele s legendou Brucem Springsteenem odstartovali očekávanou sérii koncertů, na kterých zahrají nejzvučnější jména americké rockové muziky. Jediným cílem vyprodané koncertní šňůry je zabránit znovuzvolení George Bushe prezidentem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vote for Change tour | Foto: MoveOnPAC

Dvacet let po vydání písně Born in the USA se Bruce Springsteen přidává k protiválečnému naladění té části americké společnosti, která nesouhlasí s válkou v Iráku a chováním jediné supervelmoci ve světě.

Američtí novináři poznamenávají, že 55letý Springsteen zapojil svou kytaru do politického reproduktoru a přidali se k měnu Pearl Jam, R.E.M, ale také countryoví Dixie Chick nebo Sheryl Crow.

Koncerty mají společné heslo Volte změnu a je hlasem umělců, které chování muže v Bílém domě přinutilo dát se znovu do politiky. Springsteen chce, aby lidé šli voli toho, kdo zajistí, že budou Spojené státy prosazovat své zájmy ve světě lidštěji.

Umělci se rozdělili tak, aby oslovily fanoušky ve 36 městech devíti klíčových volebních států. Bushe naopak podpoří Britney Spears a countryoví zpěváci z jihu.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme