Američtí voliči se připravují na volby do Kongresu

Demokraté ve Spojených státech směřují k porážce ve volbách do Kongresu. Naznačuje to nejnovější průzkum televizní stanice CNN. Podle něj zaostávají demokraté 10 procent za republikány. Jedním z míst, kde republikáni podle průzkumů uspějí, je Florida.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kongres USA

Kongres USA | Foto: Vít Pohanka | Zdroj: Český rozhlas

Na předměstích Miami už skandují stoupenci jednoho z kandidátů. Hlavní volební den je sice až zítra, ale velká část voličů využívá možnosti hlasovat předčasně na omezeném počtu míst.

V soutěži o křeslo v senátu tady vede syn kubánských emigrantů Marco Rubio. Soupeři zaostávají skoro o dvacet procent. Stimulační balík prezidenta Obamy, tak oslavovaný před rokem a půl ve Washingtonu, nepomohl.

Nezaměstnanost je na Floridě zhruba dvanáctiprocentní, častěji než jinde ve Spojených státech tady lidé ztrácejí domovy pro neschopnost splácet hypotéky.

Co se bitvy o Kongres týče, jeví se Florida jako úsek fronty, kde budou republikáni slavit úspěchy.

Vít Pohanka, Lukáš Vincourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme