Arafatova schůzka s Powelem v neděli

Odložená schůzka amerického ministra zahraničí Colina Powella s palestinským předákem Jásirem Arafatem se uskuteční zítra. Potvrdily to obě strany. Powell, který je na Blízkém východě, setkání s Arafatem zrušil kvůli včerejšímu palestinskému atentátu, při kterém zemřelo šest Izraelců. Jásir Arafat už útok odsoudil. Ve svém prohlášení zároveň kritizoval izraelskou ofenzívu na palestinských územích, při které prý vojáci masakrují palestinské civilisty. Izraelská armáda dnes vstoupila do dalších dvou palestinských měst a jedné vesnice. Všechna tři místa leží v okolí Dženínu, kde donedávna probíhaly prudké boje mezi izraelskými vojáky a palestinskými ozbrojenci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

násilí v Izraeli | Zdroj: ČTK

Izraelská armáda vstoupila do dalších dvou palestinských měst a jedné vesnice. Všechna tři místa leží v okolí Dženínu, kde donedávna probíhaly prudké boje mezi izraelskými vojáky a palestinskými ozbrojenci. Armáda v obsazených obcích vyhlásila zákaz vycházení. Izraelci rozšířili svou ofenzívu na palestinských územích pouhý den poté, co se je americký ministr zahraničí Colin Powell pokoušel neúspěšně přesvědčit, aby se ze Západního břehu stáhli. Včera zemřelo při palestinském sebevražedném atentátu v Jeruzalémě šest Izraelců.

Odložená schůzka amerického ministra zahraničí Colina Powella s palestinským předákem Jásirem Arafatem se uskuteční zítra. Potvrdil to v Jeruzalémě mluvčí ministerstva zahraničí USA. Powell, který je na Blízkém východě, setkání s Arafatem zrušil kvůli včerejšímu palestinskému atentátu, při kterém zemřelo šest Izraelců. Jásir Arafat už útok odsoudil. Ve svém prohlášení zároveň kritizoval izraelskou ofenzívu na palestinských územích, při které prý vojáci masakrují palestinské civilisty.

Izraelský premiér Ariel Šaron v rozhovoru pro americkou televizní stanici CBS Arafata obvinil, že odmítá mírový proces. Izraelsko- palestinský mír podle Šarona nebude možné uzavřít, dokud bude Arafat v čele palestinské samosprávy. Předseda izraelského kabinetu kritizoval také světové nejvyšší představitele, že se nevzrušují nad palestinskými sebevražednými útoky. To prý dokazuje, že se Izrael musí bránit sám bez ohledu na mezinárodní kritiku.

Markéta Kaclová, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme