Atentátník je podle lékařů vyšinutý

Atentátník, který chtěl vystřelit na francouzského prezidenta Chiraca, zůstává v péči psychiatrů. Mladý Francouz se o atentát pokusil při včerejší tradiční vojenské přehlídce u příležitosti státního svátku 14. července. Díky pohotovému zásahu přihlížejících nebyl nedaleko pařížského Vítězného oblouku nikdo zraněn.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

muž, který ohrožoval prezidenta | Foto: ČTK/AP

Vyšetřovatelé označili pachatele včerejšího pokusu o atentát na hlavu francouzského státu za krajně pravicového mytomana. Vyjadřuje se prý nesouvisle a zmateně. Atentátník figuroval při loňských obecních volbách na kandidátní listině Národního republikánskéo hnutí v jedné části Paříže. Národní republikánské hnutí vede Brune Maigret, odpadlík od krajně pravicové a nacionalistické Národní fronty Jean Marie Le Pena. Ministr vnitra označil událost za vážnou a zajímá se hlavně o příčinu bezpečnostního pochybení. Prezident Chirac se k případu osobně zatím nevyjádřil a podle francouzských zdrojů mu nepřikládá valnou důležitost.

Markéta Kaclová, Zdeněk Müller Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme