Berlusconi je vyšetřován kvůli sexu s nezletilou Maročankou

O bohatém sexuálním životě italského premiéra Silvia Berlusconiho nově svědčí dokument italské prokuratury adresovaný italskému parlamentu. Prokuratura v pátek zahájila vyšetřování Berlusconiho kvůli údajným intimním vztahům s mladou Maročankou Ruby, která byla v té době nezletilá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silvio Berlusconi | Foto: G8 Website (ANSA)

Pohlavní styk se sedmnáctiletou dívkou Silvio Berlusconi popřel a snaží se vinu shodit na politický komplot. „Hájí se naprosto stejným způsobem jako v minulosti a tvrdí, že se jedná o vykonstruovaná obvinění, jejichž jediným cílem je sesadit ho z funkce v předsednictvu vlády,“ vysvětluje Josef Kašpar, spolupracovník ČRo v Itálii.

Přehrát

00:00 / 00:00

O sexuálním skandálu Silvia Berlusconiho mluvil na Rádiu Česko Josef Kašpar, spolupracovník ČRo v Itálii

„Jinými slovy říká, existuje část italského soudnictví, které přestože ví, že jsem ve všech volbách regulérně zvítězil, chce tímto způsobem ukončit moji politickou kariéru,“ dodává Kašpar.

Berlusconi navíc tvrdí, že nevěděl, že Ruby byla v té době nezletilá. „Dokonce v neděli v televizi prohlásil, což vyvolalo dosti ironické poznámky, že on nikdy za žádný pohlavní styk se ženami nemusel platit,“ vysvětluje spolupracovník ČRo v Itálii.

Podle italského tisku s odvoláním na dokument z prokuratury se ale s Berlusconim prostituoval v jeho rezidencích značný počet dívek.

Podle Kašpara proto v celé kauze hraje roli i mravní otázka: „Zda člověk, který je obviněn z podobných přestupků, může nadále být předsedou italské vlády.“

Dana Votýpková, Lenka Rafaelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme