Johnsona šokoval případ zabitého Čecha. U nás bychom ty, kdo zabili, nepropustili, zmínil Zeman

Prezident Miloš Zeman při jednání s britským ministrem zahraničí Borisem Johnsonem nadnesl případ zabitého Čecha Zdeňka Makara. Podle zdrojů Českého rozhlasu šéfa britské diplomacie zločin šokoval, stejně jako osvobození pravděpodobného pachatele.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miloš Zeman s tehdejším britským ministrem zahraničí Borisem Johnsonem. | Zdroj: Reuters

„V Praze by se přece jenom asi nestalo, aby když někoho zabijete na ulici, tak abyste ty, kdo zabili, osvobodili," uvedl v britské metropoli prezident Zeman.

Případ zabitého Čecha v Londýně: šok pro detektivy i sestru a pokračování u Evropského soudu

Číst článek

Podle informací Českého rozhlasu reagoval Boris Johnson na schůzce s českou hlavou státu na zmínku o případu Zdeňka Makara velmi spontánně, omlouval se a vyjadřoval soustrast Zdeněk Makara žil a pracoval ve Velké Británii pro cateringovou společnost. Jeho zavraždění předcházela slovní potyčka s Raymondem Sculleym, kdy si měl podle svědectví Sculleyho a jeho kamarády dobírat, zda nejsou bicyklovým gangem.

Devětadvacetiletý Sculley na Čecha zaútočil podle záběrů bezpečnostní kamery řetězem na kolo a zasadil mu několik ran do hlavy. Makara podle pitvy zemřel v důsledku silného krvácení. Pachatel nakonec byl osvobozen, přičemž se hájil tím, že jednal v sebeobraně. S verdiktem se nechtěla smířit ani česká diplomacie, která do Londýna zaslala oficiální diplomatickou nótu.

Johnson se jinak se Zemanem bavil o nadcházejících jednáních o brexitu. Podle britského ministra zahraničí se Spojené království bude snažit, aby odchod Británie z EU nikoho příliš nezabolel. Boris Johnson prý vyzdvihl, jak čeští občané v Británii přispívají tamní ekonomice a jsou obohacením společnosti.

Jiří Hošek, pla Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme