Britská policie přiznala při střelbě omyl

Britská policie přiznala, že podezřelý muž, který byl zastřelen v pátek ve stanici metra Stockwell, nebyl nijak spojen s atentáty v Londýně. Byl to brazilský elektrikář, který v Londýně údajně tři roky legálně pracoval. Scotland Yard označil incident za tragický a politováníhodný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britští policisté | Zdroj: ČTK

Brazilské ministerstvo zahraničí vyjádřilo zděšení a očekává od britských úřadů objasnění okolností události. Britská policie dále sdělila, že v souvislosti s pokračujícím pátráním zatkla druhého muže u stanice metra Stockwell v jižním Londýně. Předtím již zadržela jednoho podezřelého při prohlídce domu v této oblasti.

Bližší podrobnosti o těchto zajištěných a vyslýchaných osobách zatím nejsou známy. V Londýně a na dalších místech Británie se od pátku množí falešné poplachy, evakuace budov, uzavírání stanic metra a nádraží. V ulicích metropole působí stovky ozbrojených příslušníků bezpečnostních sil.

Vilém Janouš, Marcela Pohanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme