Britská policie přiznala při střelbě omyl

Britská policie přiznala, že podezřelý muž, který byl zastřelen v pátek ve stanici metra Stockwell, nebyl nijak spojen s atentáty v Londýně. Byl to brazilský elektrikář, který v Londýně údajně tři roky legálně pracoval. Scotland Yard označil incident za tragický a politováníhodný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Britští policisté | Foto: ČTK/EPA

Brazilské ministerstvo zahraničí vyjádřilo zděšení a očekává od britských úřadů objasnění okolností události. Britská policie dále sdělila, že v souvislosti s pokračujícím pátráním zatkla druhého muže u stanice metra Stockwell v jižním Londýně. Předtím již zadržela jednoho podezřelého při prohlídce domu v této oblasti.

Bližší podrobnosti o těchto zajištěných a vyslýchaných osobách zatím nejsou známy. V Londýně a na dalších místech Británie se od pátku množí falešné poplachy, evakuace budov, uzavírání stanic metra a nádraží. V ulicích metropole působí stovky ozbrojených příslušníků bezpečnostních sil.

Vilém Janouš, Marcela Pohanková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme