Carter volá po uvolnění sankcí - Bush je chce zostřit

Návštěva bývalého prezidenta Spojených států Jimmyho Cartera na Kubě vyvolává protichůdné reakce ve Washingtonu. Americký prezident Georg Bush plánuje zostření sankcí proti režimu Fidela Castera.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Carter a Castro | Foto: ČTK/AP
Přehrát

00:00 / 00:00

Olga Krupauerová o Carterově návštěvě na Kubě

Zatímco bývalý prezident USA Jimmy Carter volá po uvolnění vztahů mezi Kubou a Spojenými státy, současná administrativa signalizuje, že takový krok udělat nehodlá. Americká média informují o projevu Jimmy Cartera ke kubánskému lidu vysílaném kubánskou televizí, ve kterém bývalý demokratický prezident vyzval kubánského lídra Fidela Castra k širokým politickým reformám a zároveň apeloval na americký kongres, aby zrušil více než 40 let trvající embargo vůči Kubě a uvolnil cestovní omezení.

Prezident George Bush ale podle dnešního listu The New York Times hodlá v pondělním projevu v Miami, centru kubánských exulantů, naopak oznámit další zostření protikubánských sankcí. Bílý dům tvrdí, že Bushův projev nemá za cíl podpokopat historický význam cesty Jimmyho Cartera na Kubu.

Markéta Kaclová, Olga Krupauerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme