Část slovenské koalice vyzývá k bojkotu voleb

Některé strany slovenské vládní koalice vyzvaly občany, aby se nezúčastnili druhého kola prezidentských voleb. Vladimír Mečiar i Ivan Gašparovič jsou prý pro ně jako hlava státu nepřijatelní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Mečiar | Foto: Samuel Kubáni

Šéf křesťanských demokratů Hrušovský prohlásil, že nejde o menší či větší zlo; Mečiar i Gašparovič podle něho zastávali státní funkce v minulosti tak, že s nimi musel být sveden boj o demokracii. Vyzval členy a sympatizanty KDH, aby z toho důvodu druhé kolo prezidentských voleb ignorovali. Také předseda maďarské koalice Bugár tvrdí, že nepřijatelní jsou pro stranu oba kandidáti. SMK ale nechá na voličích, zda volit půjdou či nikoli. On sám prý vybírat hlavu státu nebude, raději stráví volební čas na své zahrádce.

Na výzvy podrážděně reagovala opozice. Místopředsedkyně Směru Beňová prohlásila, že tento přístup je nesmyslný, protože ať už zvítězí Mečiar nebo Gašparovič, bude prezidentem všech občanů.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme