Cestu jaderného odpadu provázejí česko-německé protesty

Z francouzské továrny na úpravu vyhořelého jaderného paliva v La Hague se vrací zpět atomový odpad do Německa. Dvanáct speciálních kontejnerů - kastorů - je na cestě do meziskladiště v Gorlebenu. Transport také letos provázejí tradiční protesty místních obyvatel i ekologických organizací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

demonstrace | Foto: Josef Šmejkal

Po celý den se dnes konaly protesty a demonstrace v oblasti polabské Chráněné krajinné oblasti, kde se nachází jaderné smetiště. Protestní akce provázely také transport kastorů, které mají na místo dorazit v pondělí odpoledne. První střety mezi demonstranty a policií mají už také první oběti, jak Českému rozhlasu potvrdil její mluvčí Stefan Kühwell.

"Pět našich kolegů bylo zraněno, to je více než vloni. V průběhu celé akce to byla tři zranění," dodal Kühwell. Hlavní protestní akce se připravují na pondělí. Demonstranti se tradičně poutají ke kolejím a místní zemědělci blokují trasu jaderného odpadu svou technikou.

Policie nevylučuje, že přijedou také radikálové, kteří provokují srážky s policií.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme