‚Čirá zkáza‘. Indianu a Ohio zasáhla silná bouře a zřejmě i tornádo, podle úřadů zemřeli dva lidé

Dva lidé zahynuli a několik dalších utrpělo vážná zranění v amerických státech Ohio a Indiana, kterými se prohnaly silné bouře a patrně i tornádo. Informoval o tom server NBC News, podle kterého nepříznivé počasí poškodilo řadu nemovitostí, několik domů je zcela srovnaných se zemí.

Lakeview/Winchester (USA) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dva lidé zemřeli při tornádu, které zřejmě zasáhlo kemp s mobilními domy v Lakeview v Ohiu. „Je to neuvěřitelné. Ty škody tady nahoře jsou prostě neuvěřitelné,“ řekl podle serveru NBC News šerif okresu Logan v Ohiu Randall Dodds.

Několik amerických médií nejprve informovalo o úmrtí tří lidí v kempu pro obytné přívěsy ve Winchesteru v Indianě. Policista Doug Carter na tiskové konferenci uvedl, že dřívější zprávy o třech obětech byly nesprávné a státní policie o žádných mrtvých neví.

Ve Winchesteru se ale podle něj odehrála „hrozná, strašná událost“, která si vyžádala „mnoho vážných zranění“. Některé budovy byly srovnány se zemí, řekl také Carter.

„Slyšel jsem něco, co znělo jako vlak,“ řekl o bouři starosta Winchesteru Bob McCoy. „Musíme počkat do rána, abychom zjistili, jaké jsou skutečné škody. Budeme pokračovat v práci přes noc a snažit se najít lidi,“ dodal.

‚Velmi zlé‘

„Je to čirá zkáza,“ uvedla prezidentka obchodní komory oblasti Indian Lake Amber Faganová. „V životě jsem nic podobného neviděla,“ řekla televizi ABC, v centru města Lakeview je to podle ní opravdu „velmi zlé“.

Tornáda, přívaly krup, blesky a záplavy. Kalifornie se po dvou týdnech chystá na úder další silné bouře

Číst článek

Národní meteorologická služba (NWS) uvedla, že ve Winchesteru jsou škody pravděpodobně způsobené tornádem, ale nepotvrdila ho. Průzkumné týmy často potvrdí vzdušné víry až poté, co navštíví místa škod.

Bouře v noci zasáhly oblast, která se táhla od severovýchodního Texasu až k Ohiu. Několik malých měst v okolí Winchesteru rovněž utrpělo velké škody, zřejmě kvůli tornádu. Guvernér státu Kentucky Andy Beshear na sociálních sítích uvedl, že tornádo prošlo okresy Gallatin a Trimble, aniž by si vyžádalo nějaké oběti.

Tornáda, meteorologický jev, který je stejně působivý jako obtížně předvídatelný, jsou ve Spojených státech poměrně častá, zejména ve střední části a na jihu země, podotkla agentura AFP.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme