Demonstrace v Egyptě jsou sice statisícové, ale zatím bez násilností

Statisícové demonstrace v Egyptě neustávají. Stoupenci sesazeného prezidenta Muhamada Mursího uposlechli výzvy islamistických lídrů a ve velkém počtu opět vyšli do ulic egyptských měst. Shromáždění ale svolali také ti, kdo současný vývoj v zemi podporují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Demonstranti podporující sesazeného prezidenta Mursího | Zdroj: Reuters

Policie a armáda výrazně posílila svou přítomnost v ulicích Káhiry. Obavy z dnešních protestů vyjádřil ve svém dramatickém projevu k národu i prozatímní prezident Adlí Mansúr.

Demonstrace zatarasily některé hlavní dopravní tepny v Káhiře, ale zatím protesty probíhají bez násilností.

Přehrát

00:00 / 00:00

O demonstracích v Egyptě informuje z Káhiry zpravodaj Štěpán Macháček

Mezi sympatizanty bývalého prezidenta Mursího se však ozývají hlasy, že by měli jít demonstrovat na náměstí Tahrír, kde by se střetli s jeho odpůrci, nebo před palác Republikánské gardy, kde je Muhamad Mursí údajně zadržován.

Egyptská společnost je rozdělena na dva tábory. Jedni jsou spokojeni s novou vládou premiéra al-Bibláwího a druzí chtějí návrat sesazeného islamistického prezidenta Muhamada Mursího, což se však jeví jako nereálné.

Štěpán Macháček, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme