Do olympiády v ruském Soči zbývá rok. Podle ochránců lidských práv ji staví ‚nevolníci‘

Olympijské Soči podle ochránců lidských práv budují ‚nevolníci‘. Varování ohledně podmínek stavby vyslala mezinárodní organizace Human Rights Watch přesně rok před začátkem zimní olympiády v Rusku. Soči dnes oslaví odpočet posledních 365 dnů gala show a koncertem, kterého se zúčastní i nejvyšší ruští představitelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ulice v olympijské vesnici v Soči, které bude hostit olympijské hry 2014 | Zdroj: Reuters

Zatímco pořadatelé olympiády v jihoruském letovisku tvrdí, že stavba postupuje zdárně kupředu, ochránci lidských práv upozorňují na stinné stránky.

Human Rights Watch varuje, že mnozí dělníci – převážně ze střední Asie – pracují v těžkých, až otrockých podmínkách a jejich zaměstnavatelé mnohdy porušují zákon.

Dělníci v ruském Soči prý otročí na olympijských stavbách. Úřady kritiku mírní

Číst článek

Jak Českému rozhlasu potvrdil jeden z dělníků původem z Uzbekistánu, výjimkou není několikaměsíční zadržování výplat, práce 10 hodin denně, sedm dnů v týdnu s nárokem pouze na dva dny volna v měsíci.

Soči začíná ‚stříhat metr‘, do začátku zimní olympiády zbývá přesně rok

Číst článek

Někteří zaměstnavatelé zadržují dělníkům pasy a dokumenty, a fakticky je tak dostávají do role nevolníků. Státní firma Olimpstroj, která olympijskou výstavbu koordinuje, tvrdí, že masové narušování zákona neregistruje.

Vstupenky na ZOH v Soči už jsou v prodeji. Nejvíc jich je na hokej

Číst článek

Plán sportovišť pro ZOH 2014 v Soči | Foto: ČTK

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme