Drama v ulicích Berlína skončilo

Únos městského autobusu v Berlíně skončil. Pachatelé byli zadrženi a zbývající dva rukojmí bez zranění osvobozeni. Pachatelé bankovní loupeže v prominentní obchodní čtvrti Steglitz drželi v zajetí řidiče autobusu a jednu policistku, která do něj cestou do služby nastoupila.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

unesený autobus v Německu | Zdroj: ČTK

Původní informace o jejím zavraždění nebyly pravdivé. Jak dál informoval náš berlínský zpravodaj David Šťáhlavský, unesený patrový autobus více než dvě hodiny stál u stanice městské dopravy v Schönebergu. Únosci podle některých informací požadovali vrtulník k úniku.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Šťáhlavský: Únos autobusu

Policie je nejprve obklíčila, ale pak se stáhla do vzdálenosti zhruba 100 metrů. Pak zaútočila. Pachatelé jsou se zraněními za mřížemi a rukojmí na svobodě. Ridič autobusu i policistka vyvázli bez zranění.

Vše začalo takto: na živé hlavní třídě obchodní čtvrti Steglitz dva maskovaní přepadli pobočku Commerzbank a chtěli peníze. Pak zřejmě jeden z pachatelů zajal autobus se zhruba dvěma desítkami cestujících a přesunul se do sousední čtvrti Schöneberg.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme