Druhá etapa libanonských parlamentních voleb skončila

V Libanonu skončila druhá etapa parlamentních voleb. V jižních provinciích se jich zúčastnilo kolem čtyřiceti procent oprávněných voličů. Nejvíce voličů přišlo v nejjižněji položených obcích a ve městě Súr. Počet voličů tam přesáhl padesát procent a v obcích nedaleko izraelských hranic byla účast ještě vyšší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parlamentní volby v jižním Libanonu | Foto: AFP

Při volbách vládla atmosféra jako při veselici. Zástupci kandidujících stran a hnutí do poslední chvíle svou přítomností před volebními budovami lákali své voliče. Předpokládá se, že na jihu zvítězí koalice šíitských hnutí Hizballáh a Amal, které prosazují pokračování ozbrojeného boje proti Izraeli až do osvobození posledního metru libanonské půdy.

Křesťané u města Sajdá volby bojkotovali a účast voličů v těchto oblastech se pohybuje údajně mezi 15 až 30 procenty. Volby v Libanonu jsou ve své polovině. Následující dvě neděle proběhnou ve zbývajících libanonských provinciích.

Jaromír Janev, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme