Druhá etapa libanonských parlamentních voleb skončila

V Libanonu skončila druhá etapa parlamentních voleb. V jižních provinciích se jich zúčastnilo kolem čtyřiceti procent oprávněných voličů. Nejvíce voličů přišlo v nejjižněji položených obcích a ve městě Súr. Počet voličů tam přesáhl padesát procent a v obcích nedaleko izraelských hranic byla účast ještě vyšší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Parlamentní volby v jižním Libanonu | Foto: AFP

Při volbách vládla atmosféra jako při veselici. Zástupci kandidujících stran a hnutí do poslední chvíle svou přítomností před volebními budovami lákali své voliče. Předpokládá se, že na jihu zvítězí koalice šíitských hnutí Hizballáh a Amal, které prosazují pokračování ozbrojeného boje proti Izraeli až do osvobození posledního metru libanonské půdy.

Křesťané u města Sajdá volby bojkotovali a účast voličů v těchto oblastech se pohybuje údajně mezi 15 až 30 procenty. Volby v Libanonu jsou ve své polovině. Následující dvě neděle proběhnou ve zbývajících libanonských provinciích.

Jaromír Janev, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme