Evropští poslanci Pavla Teličku nešetřili

Český zástupce v Evropské komisi Pavel Telička předstoupil před poslance Evropského parlamentu a musel prokazovat potřebné znalosti pro náročnou funkci v bruselské exekutivě. Stejně na tom jsou už od včerejška všichni jeho kolegové z budoucích členských zemí. Evropský parlament by je měl definitivně schválit 5. května. Hlasovat bude o celém týmu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Telička | Foto: Josef Šmejkal

Stranou otázek nezůstalo ani Teličkovo přrdlistopadové členství v komunistické straně. Nastupující český komisař přítomným vyložil, že se nehodí do žádné politické škatulky. Má za to, že jako komisař to nebude potřebovat, protože se bude věnovat specificky evropským, nikoli ideologicky politickým tématům.

Sérii slyšení zahájili včera komisaři nominovaní za Lotyško, Maďarsko a Maltu. Každý z nich měl na svůj projev 80 minut. Dnes je bude následovat dalších 6 adeptů. Kromě Pavla Teličky vystupují také zástupci Slovenska, Slovinska, Litvy, Polska a Kypru.

Poslanci Evropského parlamentu při dopoledním slyšení v Bruselu nešetřili nominovaného českého komisaře Pavla Teličku. Zkoumali jeho minulost i současnou politickou náklonnost. Více než ostatní kolegy ze vstupujících zemí ho podrobili odbornému výslechu o znalostech resortu, kam byl přidělen - tedy zdraví a ochraně spotřebitelů.

Markéta Kaclová, Denisa Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme