Google dostal v Koreji pokutu za zneužití dominantního postavení na trhu. Chce podat odvolání

Americká firma Google dostala od jihokorejského antimonopolního úřadu pokutu 207 miliard wonů, tedy 3,8 miliardy korun, za zneužití dominantního postavení na trhu s operačním systémem pro mobily. Google, který je součástí technologické skupiny Alphabet, se chce odvolat, uvedla v úterý agentura Reuters. Úřad vyšetřoval Google kvůli podezření, že firma bránila místním výrobců chytrých telefonů, aby si uzpůsobili operační systém Android.

Soul Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Google dostal od jihokorejského antimonopolního úřadu pokutu 207 miliard wonů (ilustrační foto) | Foto: Tiskové centrum Google Česká republika

Pokuta je pro Google v Jižní Koreji další ranou. Na začátku tohoto měsíce totiž parlament schválil návrh zákona, který zakazuje velkým provozovatelům obchodů s aplikacemi, jako je Google, nutit vývojáře softwaru používat jejich platební systémy. Fakticky tak brání tomu, aby vývojáři museli platit provize z nákupů v aplikacích.

Google dostal v Rusku pokutu tři miliony rublů za porušení zákona o ukládání dat uživatelů

Číst článek

Google podle jihokorejského antimonopolního úřadu omezil hospodářskou soutěž, když požadoval, aby výrobci chytrých telefonů při podpisu smluv s Googlem týkajících se licencí pro obchody s aplikacemi dodržovali stanovenou dohodu.

Podle ní nesměli výrobci instalovat do svých zařízení upravené verze Androidu, což pomohlo Googlu upevnit si dominantní postavení na trhu s mobilními operačními systémy. Stanovená pokuta je devátou nejvyšší, jakou zatím úřad vyměřil.

Google uvedl, že rozhodnutí ignoruje výhody, které nabízí kompatibilita systému Android s jinými programy. Hodlá se proto proti pokutě odvolat.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme