Gymnazista vyhrožoval opakováním masakru z Erfurtu

Německá policie zatkla studenta, který vyhrožoval vraždou svých učitelů. Devatenáctiletý mladík ze severního Porýní-Vestfalska prohlásil, že napodobí stejně starého erfurtského gymnazistu, který minulý pátek postřílel šestnáct pedagogů a žáků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pistole | Foto: Jan Rosenauer

Student gymnázia se svěřil svým spolužákům, že hodlá udělat přesně to, co Robert Steinhäuser z Erfurtu. Vedení školy to neprodleně ohlásilo policii. Při domovní prohlídce se v mladíkově pokoji našly noviny propagující násilí, střelnou zbraň však podle všeho nevlastnil.

Soudce přesto nařídil psychiatrické vyšetření. V péči lékařů byl devatenáctiletý student už dvakrát. Jednou kvůli anonymnímu dopisu, v němž vyhrožoval škole ozbrojeným násilím. Podle odborníků bude erfurtská tragédie inspirovat i další duševně nevyrovnané školáky.

V Erfurtu samotném pokračuje vyšetřování otřesné události. Rodina šestnáctinásobného vraha před zítřejším pohřbem zveřejnila omluvný dopis. Politici včetně kancléře Gerharda Schrödera podporují zvýšení věkové hranice pro držení střelných zbraní z 18 na 21 let. Uvažuje se také o zákazu násilnických počítačových her.

Martin Hromádka, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme