Hudební festival pod širým nebem u Glastonbury dnes končí

Dnes končí jeden z největších evropských hudebních festivalů pod širým nebem - hudební slavnost u jihoanglického Glastonbury uzavře Basement Jaxx místo původně plánované nemocné Kylie Minogue. Letošní přehlídku populární hudby si její návštěvníci pravděpodobně zapamatují především kvůli nečekané průtrži mračen, která v pátek vyplavila zázemí festivalu a vedla k odložení jeho začátku. Akce měla i mírně politický nádech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hudební festival v Glastonbury | Zdroj: ČTK

Hudebník a aktivista Bob Geldof využil festivalového podia, aby vyzval diváky k účasti na další akci - sérii koncertů ve světových metropolích Live 8, které se konají už příští týden v rámci kampaně angažovaných umělců za odstranění chudoby především v Africe.

Více než sto tisíc účastníků festivalu si v jeho průběhu užívalo především vystoupení několika stovek skupin a také "tiché disko" - pořadatelé v tanečním stanu rozdali sluchátka s přijímači a lidé od půlnoci do rána tancují s nimi. Jak poznamenali náhodní diváci, pro lidi bez sluchátek to byla opravdu zvláštní podívaná.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme