Hudební festival pod širým nebem u Glastonbury dnes končí

Dnes končí jeden z největších evropských hudebních festivalů pod širým nebem - hudební slavnost u jihoanglického Glastonbury uzavře Basement Jaxx místo původně plánované nemocné Kylie Minogue. Letošní přehlídku populární hudby si její návštěvníci pravděpodobně zapamatují především kvůli nečekané průtrži mračen, která v pátek vyplavila zázemí festivalu a vedla k odložení jeho začátku. Akce měla i mírně politický nádech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

hudební festival v Glastonbury | Foto: ČTK/AP

Hudebník a aktivista Bob Geldof využil festivalového podia, aby vyzval diváky k účasti na další akci - sérii koncertů ve světových metropolích Live 8, které se konají už příští týden v rámci kampaně angažovaných umělců za odstranění chudoby především v Africe.

Více než sto tisíc účastníků festivalu si v jeho průběhu užívalo především vystoupení několika stovek skupin a také "tiché disko" - pořadatelé v tanečním stanu rozdali sluchátka s přijímači a lidé od půlnoci do rána tancují s nimi. Jak poznamenali náhodní diváci, pro lidi bez sluchátek to byla opravdu zvláštní podívaná.

Vít Pohanka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme