Indonésii vystrašilo další zemětřesení

Indonéský ostrov Sulawesi dnes ráno postihlo zemětřesení o síle 6,2 stupně Richterovy škály. Otřesy zabily nejméně jednu osobu, jednoho člověka vážně zranily a poškodily několik domů a letiště, sdělily místní úřady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zničená indonéská vesnice | Foto: ČTK/AP

Zemětřesení zasáhlo hlavní město provincie Sulawesi, Palu, ve 4:11 místního času (21:11 SEČ), upřesnilo indonéské geofyzikální středisko. Záchvěvy půdy vyvolaly podle úřadů paniku obyvatel, které musela na ulicích uklidňovat policie s tím, že riziko tsunami je prý tentokrát malé.

Další zemětřesení o síle kolem šesti stupňů Richterovy škály postihlo jižní pobřeží Turecka. Také tam otřesy vyvolaly paniku, ale podle všeho nikoho nezranily, uvedly místní úřady. Epicentrum se nacházelo v moři nedaleko přístavu Kas.

Prosincového zemětřesení a tsunami v jihovýchodní Asii si v Indonésii vyžádaly na 174.000 mrtvých; v celé zasažené oblasti asi 234.000 obětí.

Lucie Weissová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme