USA 0:1 Česko

Indonésii vystrašilo další zemětřesení

Indonéský ostrov Sulawesi dnes ráno postihlo zemětřesení o síle 6,2 stupně Richterovy škály. Otřesy zabily nejméně jednu osobu, jednoho člověka vážně zranily a poškodily několik domů a letiště, sdělily místní úřady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zničená indonéská vesnice | Zdroj: ČTK

Zemětřesení zasáhlo hlavní město provincie Sulawesi, Palu, ve 4:11 místního času (21:11 SEČ), upřesnilo indonéské geofyzikální středisko. Záchvěvy půdy vyvolaly podle úřadů paniku obyvatel, které musela na ulicích uklidňovat policie s tím, že riziko tsunami je prý tentokrát malé.

Další zemětřesení o síle kolem šesti stupňů Richterovy škály postihlo jižní pobřeží Turecka. Také tam otřesy vyvolaly paniku, ale podle všeho nikoho nezranily, uvedly místní úřady. Epicentrum se nacházelo v moři nedaleko přístavu Kas.

Prosincového zemětřesení a tsunami v jihovýchodní Asii si v Indonésii vyžádaly na 174.000 mrtvých; v celé zasažené oblasti asi 234.000 obětí.

Lucie Weissová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme