Izrael by se na míru dohodnout chtěl

Izrael neztrácí kurz k mírovému urovnání konfliktu s Palestinci. I přes noční incident na jihu pásma Gazy, kde izraelští vojáci zdemolovali 17 domů palestinské samosprávy a páteční palestinský atentát, neztrácí izraelský ministr zahraničí Šimon Perés naději, že obě strany v budoucnu podepíší mírovou smlouvu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Perés to dnes prohlásil v rozhovoru pro izraelský armádní rozhlas. Šéf izraelské diplomacie dále uvedl, že mezi oběma stranami je nutné krok za krokem obnovovat vzájemnou důvěru, což vyžaduje železné nervy. Podle Perése by měl prezident palestinské samosprávy Jásir Arafat nařídit zatčení Palestinců, kteří se podílejí na násilných akcích, vystupovat veřejně ve prospěch zastavení násilí a změnit podle Perése štvavý obsah palestinských sdělovacích prostředků. Palestinský ministr pro regionální spolupráci Sáhib Irikát dnes řekl, že doufá, že návštěva amerického ministra zahraničí Colia Powella příští týden vyústí v podpis časového plánu realizace závěrů Mitchellovy komise.

Markéta Kaclová, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme