Izrael stahuje své tanky od Arafatova sídla

Izraelská armáda stáhla všechny tanky obléhající sídlo palestinského vůdce Jásira Arafata v Ramalláhu. Vojenská stanoviště v okolí Arafatovy úřadovny ale zůstávají zachována. Armáda má rozkaz nenechat z budovy odejít údajné teroristy. Spolu s Arafatem je uvnitř asi 200 lidí. Zhruba 50 z nich chce Izrael deportovat kvůli teroristickým aktivitám. Počítá se s jejich vyhoštěním do pásma Gazy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

izraelští vojáci | Foto: ČTK/EPA

Izraelská armáda stáhla tanky obléhající sídlo palestinského vůdce Jásira Arafata v Ramalláhu. Vojenská stanoviště v okolí Arafatovy úřadovny ale zůstávají zachována. Armáda má rozkaz nenechat z budovy odejít údajné teroristy. Se vší pravděpodobností pod tlakem Washingtonu, ale i světové veřejnosti se vláda Ariela Šarona uvolnit obklíčení kolem Jásira Arafata. Znamená to, že vojáci izraelské armády opustili trosky budov, které se nacházejí v bezprostřední blízkosti místností paletinského vůdce. Spolu s ním je tu něco kolem 200 osob. Mezi nimi i ti, kteří stojí na listině hledaných teroristů. Izraelská bezpečnostní služba udává skoro 50 jmen. Podle posledních informací existuje příslib ze strany izraelské vlády, že všechny ostatní osoby mohou beztrestně opustit obklíčený prostor.

Markéta Kaclová, Michal Kotyk, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme