Izraelci jsou ochotni vyjednávat o míru

Izraelský premiér Ariel Šaron je ochoten vyjednávat s Palestinci o příměří. Předseda izraelské vlády zrušil blokádu palestinského předáka Jásira Arafata, kterému v Ramalláhu znemožňují pohyb izraelští vojáci. Šaron ale také upozornil, že nepřeruší probíhající vojenské operace proti militantním Palestincům. Podle palestinských zdrojů by se dnes měla uskutečnit avizovaná schůzka izraelského ministra zahraničí Šimona Perese s předsedou palestinského parlamentu Ahmadem Kurájou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zadržení Palestinci | Foto: ČTK/AP

Asi 50 izraelských tanků a obrněných transportérů podporovaných bojovými vrtulníky vjelo nad ránem do města Kalkílija na západním břehu Jordánu. Podle agentury Reuters má operace podobné rysy jako razie, ke které došlo minulý týden v palestinském městě Tulkarm a v uprchlickém táboře Núr Šams. Izraelská armáda tehdy informovala, že v uprchlických táborech izraelští vojáci pátrají po ozbrojených Palestincích. Podle palestinské bezpečnosti izraelské tanky zničily kontrolní stanoviště palestinské skupiny Force-17 zodpovědné za osobní bezpečnost palestinského představitele Jásira Arafata. V ulicích města pak prý lehce zranily tři členy této skupiny.

Markéta Kaclová, Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme