Izraelská armáda obsadila věznici s prominentními Palestinci

Izraelští vojáci obsadili věznici v palestinském Jerichu. Za podíl na atentátu na bývalého izraelského ministra je tam zavřen generální tajemník radikální Lidové fronty pro osvobození Palestiny Ahmad Saadat. Izraelci chtějí jeho a dalších pět hledaných radikálů odvézt do izraelského vězení. Palestinská samospráva chce totiž vězně propustit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Izraelští vojáci střeží palestinské vězně | Foto: AFP

Při střetu Izraelců s palestinskou ostrahou a vězni zahynuli dva Palestinci. Dalších osmnáct utrpělo zranění. Krátce před vstupem Izraelců odešli z věznice američtí a britští inspektoři, kteří měli dohlížet na ostrahu prominentních vězňů. Předseda palestinské samosprávy Mahmúd Abbás akci odsoudil a odpovědnost za životy vězňů připsal Britům a Američanům.

Saadat v telefonickém rozhovoru pro televizi Al-Džazíra vzkázal: "Možná nás nechají naživu, nebo nás zabijí. Nevzdáme se, budeme čelit osudu odvážně, naše morálka je vysoká. Jsme palestinští bojovníci a necítíme se být mrtví."

Lubica Bergmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme