Izraelské letiště zastavilo kvůli závadnému palivu lety i do Česka

Mezinárodní letiště u Tel Avivu zastavilo starty téměř všech letadel kvůli závadnému palivu. Příčina znečištění paliva zatím stále není známa. Zastavení odletů se dotklo desítek spojů a tisíců cestujících.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo společnosti Air Berlin, které mělo přepravit výbušninu.jpg

Úřady se snaží situaci vyřešit přesměrováním letů. Letadla, která měla ještě dostatek paliva byla vypravena na další letiště. Například na Kypr. Ta ostatní, což jsou hlavně lety místních aerolinek El Al, budou čekat až do rána, dokud nebude přivezeno nové palivo v cisternách z rafinerií v Aždodu. Na Ben Gurionově letišti se zatím hromadí tisíce cestujících z desítek zpožděných letů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Břetislav Tureček popisuje situaci na Tel Avivském letišti.mp3

Správa letiště podle Turečka neposkytuje cestujícím dostatek informací.

„Já mohu sledovat co říkají cestujícím a to je, musím říci, naprosto skandální. Tady jsou tisíce lidí, kteří vůbec nic nevědí, kteří čekají v obrovské frontě na jakékoliv informace,“ říká blízkovýchodní zpravodaj Českého rozhlasu.

Podle něj byli lidé ze zrušených letů posláni pryč bez nároku na občerstvení nebo na náhradní ubytování v hotelu. Týká se to i lidí, kteří měli kolem šesté hodiny letět do České republiky.

Tureček se snažil získat i stanovisko ČSA. Podle něj se české aerolinky vzdávají jakékoliv odpovědnosti, kterou svalují na El Al. Izraelské aerolinky se ale také odpovědnosti zříkají.

Břetislav Tureček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme