Izraelský premiér zůstane do neděle v umělém spánku

Zdravotní stav izraelského premiéra Ariela Šarona je stále velmi vážný, ale stabilizovaný. Lékaři ho zatím nechávají v umělém spánku. Chtějí tak zklidnit a posílit Šaronův oslabený organismus. Premiér by měl v neděli podstoupit vyšetření mozku, které ukáže, jak zareagoval na náročné mnohahodinové operace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ariel Šaron | Zdroj: ČTK

Šaron je držen v umělém spánku. Cílem je podle lékařů zklidnit a posílit oslabený organismus. Premiér Šaron by tak měl setrvat do neděle, kdy mají lékaři zjistit pomocí vyšetření mozku, jak zareagoval na náročné mnohahodinové operace. Premiér by měl být od neděle postupně přiváděn k vědomí.

Teprve tento krok ukáže, jestli bude naděje na výrazné zlepšení zdravotního stavu. Podle některých zdrojů izraelských médií přímo v nemocnici Hadasa v Jeruzalémě, utrpěl Ariel Šaron při mrtvici vážné poškození mozku. Šaronovi blízcí spolupracovníci a ošetřující lékaři to ale nepotvrdili. Příštích 48 hodin bude rozhodujících.

Dnešní noc na Šaronově zdravotním stavu žádnou výraznou změnu nepřinesla. V krátkém prohlášení to ráno oznámil ředitel jeruzalémské nemocnice Šlomo Mor-Josef. Jeho nitrolebeční tlak je stálý. To znamená, že v mozku není žádná tekutina, kterou by bylo potřeba odstranit. To je podle ředitele nemocnice další dobré znamení.

V Izraeli proběhly v noci na dnešek modlitby za Šaronovo uzdravení. Podle bleskového průzkumu veřejného mínění provedeného deníkem Haaretz a desátým kanálem izraelské televize si Šaronova strana Kadima zachovala první příčku v preferencích voličů pro nadcházející parlamentní volby na konci března.

Jaromír Janev, Martin Drtina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme