Jásir Arafat chce znovu kandidovat

Jásir Arafat bude v lednových volbách znovu kandidovat na post prezidenta na Palestinské samosprávy. Své rozhodnutí pomínil tím, že ho na tuto funkci navrhne Organizace pro osvobození Palestiny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jásir Arafat | Foto: ČTK/AP

Arafat to ve středu oznámil v rozhovoru pro Egyptskou televizi. Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu na Blízkém Východě Jaromír Janev, Izrael požaduje, aby předseda palestinské samosprávy odstoupil ze své funkce, nebo byl odstaven.

Většina vrcholných představitelů státu Izrael však nepovažuje Arafata za partnera pro mírové rozhovory a považuje ho za teroristu. Spojené státy nyní trvají na minimálním požadavku, aby byl arafatův úřad pouze symbolický a Arafat vykonával funkci čestné hlavy autonomie.

Na včerejším setkání takzvané čtyřky o blízkovýchodním konfliktu v New Yorku sice EU, OSN a Rusko označily plán amerického prezidenta na vznik samostaného palestinského státu za základ řešení, ale nesouhlasí s postojem Washingtonu k Arafatovi.

Milan Kopp, Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme