Lesklá kombinéza a zvláštní čepice. Kim Čong-una na obranné konferenci zastínil ‚severokorejský rakeťák‘

Voják v zářivě modré, přiléhavé kombinéze, doplněné jasně barevnou pokrývkou hlavy, zastínil severeokorejského vůdce Kim Čong-una během obranné konference, kterou KLDR uspořádala začátkem týdne v Pchjongjangu, píše zpravodajský server The New York Post.

Pchjongjang Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obranná konference v KLDR. Kim Čong-una zastínil severokorejský rakeťák | Foto: KCNA vía / Latin America News Agency | Zdroj: Reuters

Zatímco Kim Čong-un obviňoval Spojené státy z nestability na Korejském poloostrově a sliboval, že KLDR vybuduje „neporazitelnou armádu“, sociální sítě jsou plné podivně oděného muže, který na fotografiích stojí v přísném pozoru. A v komentářích zaznívá, že právě tento muž je skutečným „severokorejským rakeťákem“ – v připomínce přezdívky, kterou Kim Čong-una hanlivě častoval předchozí americký prezident Donald Trump.

USA destabilizují situaci na Korejském poloostrově, řekl Kim Čong-un. KLDR podle něj vyvíjí nové zbraně

Číst článek

Muž v modrém byl jedním z desítek vojáků, kteří pózovali na fotografiích z obranné konference před vystavenou zbrojní technikou. Jeho lesklý oděv a červeno-modro-bílá čepice či přilba ostře kontrastovaly s olivovými vojenskými uniformami, které měl zbytek vojáků. Jen důstojník po jeho levici byl také v modré, v jeho případě šlo ale o standardní uniformu.

Kim si pro tuto příležitost oblékl černý oblek v západním stylu. Ovšem většina pozornosti se, přinejmenším na internetu, soustřeďuje právě na záhadného muže. Na sociálních sítích už kromě rakeťáka získal také označení „superhrdina“ či „Kapitán KLDR“ – podle komiksové postavy Kapitán Amerika.

Severokorejské státní sdělovací prostředky muže neidentifikovaly, ale podle Jeffreyho Lewise, odborníka z Middleburského ústavu mezinárodních studií v americkém Monterey, se pravděpodobně jedná o výsadkáře.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme