Královský palác v Bruselu se změnil v obklíčenou zónu

Upozornění Spojených států na hrozbu teroristických útoků se promítlo i do zabezpečení Euro-asijského summitu v Bruselu. Sjede se na něj 36 šéfů států nebo jejich vlád a deset ministrů zahraničí z dalších zemí. Česko zastupuje prezident Václav Klaus.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Euroasijský summit v Bruselu hlídá policie a ostnatý drát | Foto: Pavel Novák

Okolí královského paláce v centru Bruselu se proto stalo nepřístupnou zónou, chráněnou stovkami, možná i tisícovkami policistů.

Zátarasy z ostnatých drátů, policejní hlídky na dohled od sebe, uzavřené ulice, změněné trasy autobusů a výluky tramvají. Tak se do života Bruselanů promítl summit, na které se scházejí hlavy členských zemí Evropské unie s šéfy šestnácti zemí Asie a třemi velkými zeměmi, které mají na euroasijský prostor vliv.

Bezpečnostní opatření začala už v neděli večer a potrvají do úterního pozdního odpoledne. Kolem královského paláce, kde budou prezidenti a premiéři jednat a kde je přijme na recepci i král Albert II., je zcela vyloučen jakýkoli provoz.

Cestující musejí vystoupit z tramvají před uzavřenou zónou a nastoupit do nich zase o několik set metrů dál za dalšími zátarasy. V metru se objevilo více policejních hlídek a odpadkové koše jsou zavařené autogenem, aby se do nich nedaly odložit nebezpečné předměty.

Pavel Novák, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme