Kvůli orientaci šéfa Applu zmizel z petrohradské univerzity Jobsův pomník

V ruském Petrohradě odstranili pomník věnovaný památce zesnulého šéfa společnosti Apple Steva Jobse poté, co se jeho následovník v čele nejhodnotnější světové firmy Tim Cook minulý týden otevřeně přihlásil k homosexuální orientaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tim Cook se přiznal k homosexualitě, v Petrohradě proto odstranili památník jeho předchůdce Stevea Jobse | Zdroj: Reuters

Ruský majitel památníku rozhodl, že petrohradský symbol odporuje zákonům proti propagaci homosexuality mezi mládeží.

Dvoumetrový artefakt ve tvaru telefonu iPhone pak čtyři mladíci ze dvora petrohradské univerzity informačních technologií odnesli.

Jobsův pomník na dvoře vloni instalovalo ruské investiční konsorcium. Jeho představitel Maxim Dolgopolov teď argumentuje, že nápodoba iPhonu nemůže zůstat na očích mladým lidem poté, co Tim Cook prohlásil: „Jsem hrdý, že jsem gay.“ Hřích se podle Dolgopolova nemůže stát normou.

Na západě kritizovaný zákon „proti propagaci netradičních sexuálních styků“ podle Ruska chrání tradiční rodinné hodnoty. Tim Cook chtěl odhalením své orientace povzbudit ostatní, aby se za svou odlišnost nestyděli, hlavně na pracovišti. Jeho gesto je mezi šéfy velkých korporací dosud ojedinělé.

Jan Prokeš, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme