Kvůli výhrůžce musel letoun ČSA neplánovaně přistát na Islandu

Islandská policie prohledává Airbus Českých aeroliní, který musel nouzově přistát v Keflavíku. Americké ambasády v Praze a Bratislavě dostaly varovný e-mail, že na dnešní lince Praha - New York je uložena bomba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Airbus ČSA | Foto: CSA

Anonym odpoledne oznámil výbušninu na palubě letounu Českých aerolinií mířícího do Spojených států. Letadlo přistálo bezpečně po 19 hodině v Keflavíku na Islandu.

Tam ho bezpečnostní složky prohlížejí. Oznámení o bombě obdrželo velvyslanectví USA v Praze a americký konzulát v Bratislavě, řekla mluvčí ČSA Marcela Picková.

Informaci potvrdila pro Radiožurnál i tisková atašé americké ambasády v Praze Lisa Helling: "Naše ambasáda dostala dnes asi 15 hodin e-mail, který obsahoval hrozbu bombového útoku v letadle ČSA do New Yorku. Ihned jsme to oznámili Českým aeroliniím a českým úřadům a zatím nevíme, kdo ten e-mail poslal."

České aerolinie zdůraznily, že cestující linky OK 0050 zůstanou v jejich péči. Bude jim poskytnuto ubytování a zítra budou pokračovat dalším spojem ČSA do New Yorku. Bude s nimi ve spojení i český konzul na Islandu.

Anonymní výhrůžky o uložení bomby na palubě českých letadel nejsou časté. V listopadu 2000 měla být například podle anonymu ve třech letadlech na pravidelné lince Praha-Frankfurt uložena trhavina. Specializovaný tým ji ale nenašel. Bombu na palubě pravidelné linky z Prahy do Kodaně oznámil v prosinci minulého roku anonym na letišti v Ruzyni. Cestující museli letadlo opustit těsně před odletem. Ani tady žádná bomba v letadle nebyla.

Milan Kopp, Petr Doležel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme