Letecké neštěstí v Teheránu si vyžádalo přes 100 obětí

Nejméně 128 mrtvých nepřežilo letecké neštěstí v Íránu. Při havárii vojenského dopravního letadla v obytné čtvrti Teheránu zahynulo téměř jistě všech 94 lidí na palubě a nejméně 34 obyvatel desetipatrového domu, do kterého stroj narazil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

C-130 Herkules | Foto: FAS

Letoun C-130 se zřítil krátce po startu z teheránského letiště Mehrábád. Na palubě letadla patřícího íránské armádě byli zejména novináři a fotografové a také vojenští představitelé.

Cestovali z Teheránu do Džábháru do oblasti Ománského moře, kde se koná cvičení íránského vojenského námořnictva. Mezi oběťmi letecké havárie je i zpravodaj íránské tiskové agentury Irna, která o tragickém incidentu informovala.

K havárii došlo, když se letoun pokoušel o nouzové přistání. Podle předběžných zpráv nehodu zavinila technická závada stroje. Letadlo se zřítilo v obytné jihoteheránské čtvrti Tauhíd.

V Íránu je hustá síť domácích leteckých linek, letecký park civilních letadel je poměrně zastaralý. K haváriím vojenských letounů ale v Íránu téměř nedochází. Dnešní nehoda je největší leteckou tragédií v Íránu za posledních nejméně 10 let.

Íránský prezident Mahmúd Ahmadínežád, který dnes přicestoval do saúdskoarabské Mekky vydal pokyny ke zřízení vyšetřovací komise.

Jaromír Janev, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme