Nehoda nákladního vlaku u Malacek komplikuje spojení se Slovenskem. Mezinárodní vlaky nabraly zpoždění

Ranní nehoda nákladního vlaku na hlavní železniční trati na západě Slovenska v pondělí zkomplikovala osobní vlakovou dopravu mezi Bratislavou a Českem. Některé mezistátní vlaky byly odkloněny a nabraly proto zpoždění. Informovala o tom policie, hasiči i státem ovládaný slovenský železniční dopravce ZSSK.

Malacky Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

(ilustrační foto) | Foto: Anna Kottová

Podle hasičů se na železničním přejezdu ve vesnici Veľké Leváre nedaleko města Malacky převrátily dva vagony naložené kamením. Nikdo se nezranil, ale provoz v části úseku koridoru byl přerušen.

ZSSK oznámily, že kvůli zmíněné nehodě byl například vlak EC280 na trase z Budapešti do Prahy odkloněn přes Trnavu, tedy mimo Bratislavu. Podobný postup se týká i vlaku EC273 na lince mezi českou a maďarskou metropolí, nebo soupravy EC172 z Budapešti do Hamburku. Vlaky kvůli tomu naberou zpoždění.

EC 172 (Budapest-Nyugati pu. 07:40 - Hamburg Altona 21:36) vedený odklonom cez stanicu Kúty – Trnava - Galanta. Vlak bude zastavovať pre nástup a výstup cestujúcich staniciach Kôty – Trnava - Galanta. Dôvod: následky nehodovej udalosti.

09:50 – 28. 09. 2020

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme