Portugalsko 2:1 Česko

McDonald's v Británii a Irsku od září nahradí plastová brčka papírovými

Americký fastfood McDonald's od září nahradí ve všech britských a irských pobočkách plastová brčka papírovými, informuje o tom server BBC. Je tak další společností, která se rozhodla nepoužívat část plastových produktů, které se rozkládají příliš dlouho.

Londýn Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

McDonald's se rozhodl, že ve Velké Británii a Irsku upustí od plastových brček.

McDonald's se rozhodl, že ve Velké Británii a Irsku upustí od plastových brček. | Foto: Courtney Carmody (Flickr.com) | Zdroj: CC BY-SA 2.0

Restaurační řetězec podle BBC denně spotřebuje ve Velké Británii 1,8 milionu plastových slámek. „Naši zákazníci nám říkali, že by chtěli vidět změny v případě plastových brček,“ uvedla firma.

Evropská komise navrhla zákaz jednorázových plastových výrobků. Chce omezit znečišťování oceánů

Číst článek

Rozhodnutí vyměnit plastová brčka za papírová přichází poté, co společnost již tento rok sledovala reakce zákazníků na změnu ve vybraných restauracích. Kompletní výměna brček by měla být dokončena příští rok.

Ministr životního prostředí Michael Gove uvedl, že je to „významné přispění“ k pomoci životnímu prostředí. A dodal, že se jedná o „dobrý příklad pro další velké společnosti“.

Britská vláda v dubnu navrhla plošný zákaz plastových brček a vatových tyčinek. Řada společností, jako například Waitrose, Costa Coffee nebo Wagamama, začaly s odstraňováním plastových tyčinek už nyní.

rez Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme