Ministři zahraničí Polska, Francie a Německa o krizi EU

Krize Evropské unie by neměla ovlivnit další rozšíření "pětadvacítky". Shodli se na tom ve Varšavě ministři zahraničí Polska, Francie a Německa.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka Evropské unie

vlajka Evropské unie | Foto: europa.eu.int

Šéfové diplomacií Německa a Francie byli hosty výroční porady polských diplomatů. Zahájil ji prezident Aleksander Kwaśniewski. Ve svém projevu záměrně nepoužil slovo krize - hovořil o potížích, které nyní Unie má.

Polsko by chtělo hrát roli prostředníka v jednání o překonání těchto problémů. "Teď máme jedinečnou příležitost sehrát roli hnací síly integrace," uvedl šéf polské diplomacie Adam Daniel Rotfeld.

Podle německého ministra zahraničí Joschky Fishera obsahuje každá krize také šanci. Vyslovil se pro to, aby Evropská unie splnila své sliby a přijala další členy, i když to v této chvíli může být nepopulární. Hledání východiska ze současné situace především v otázce rozpočtu by mohlo být odrazovým můstkem k lepší Unii, domnívají se ministři.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme