Mnozí pacienti s EHEC si ponesou celoživotní následky

I vyléčení pacienti, kteří se nakazili bakterií EHEC, mohou mít podle lékařů těžké následky. Píše to dnešní německý Bild am Sonntag. Odborníci také podle listu varují, že infekce touto bakterií se může často ve vlnách opakovat, a to i v Německu. EHEC doposud napadla skoro 4 tisíce lidí a vyžádala si 33 obětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

EHEC, E.coli, pacient | Zdroj: Reuters

Podle zdravotnického experta SPD Lauterbacha bude asi stovka pacientů, kteří nákazu přežili, potřebovat transplantaci nebo doživotně chodit na dialýzu.

K podobným infekčním vlnám navíc může docházet stále častěji. Němečtí experti pracují i s možností, že dochází k přenosu z člověka na člověka. Ministryně zdravotnictví Aignerová mezitím přislíbila větší množství kontrol a do budoucna zpřísnění předpisů pro pěstování klíčků.

Vyšetřovatelé mezitím získali nové důkazy, že se nákaza rozšířila na klíčcích z farmy v dolnosaském Bienebüttelu. U tří zaměstnanců této farmy byl identifikovaný nebezpečný typ bakterie E.coli. Zatím ale není jasné, jak se bakterie do farmy dostala, ani jak se rozšířila dál.

Klára Stejskalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme