Na Slovensku se opět diskutuje o předčasných volbách

Slovenský parlament jedná o předčasných volbách. V rozpravě k ústavnímu zákonu nečekaně vystoupil bývalý ministr hospodářství a předseda ANO Pavol Rusko. Prohlásil, že má důkazy o tom, že někteří poslanci byli vládní koalicí podpláceni. Opozice je přesvědčena, že křesťanské vládní strany svůj odmítavý postoj k předčasným volbám přehodnotí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislava | Foto: European phyto mesaures for potato

Pavol Rusko se odvolal na svoji bývalou stranickou kolegyni Henzélyovou s tím, že jí při nedávných obstrukcích v parlamentu byly nabídnuty peníze na rekonstrukci jejího domu, pokud podpoří koalici. Bývalý ministr prohlásil, že vše oznámí orgánům činným v trestním řízení. "Tvrdím, že existují jednoznačné důkazy o tom, že minimálně jeden z poslanců byl korumpován."

Předseda Směru Fico vyzval maďarskou koalici a KDH, aby na základě oznámení hlasovaly pro předčasné volby. Šéf Maďarů Bugár okamžitě reagoval, že pokud Ruskova slova poslankyně potvrdí, strana svůj postoj přehodnotí.

Samotná Henzélyová ale Ruskovo tvrzení, že se ji někdo snažil zkorumpovat, odmítla. Naopak zváží prý vůči Ruskovi další právní kroky.

Renata Havranová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme