Nadaní zájemci o studium v USA mají zelenou

Spojené státy zahájily kampaň, v rámci které chtějí do země přilákat další zahraniční studenty. Po teroristických útocích před více než třemi lety dala řada mladých lidí přednost studiu v Evropě, Austrálii nebo Kanadě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

posluchárna

posluchárna | Foto: ČVUT

Washington se ale z boje o mozky stáhnout nehodlá a dává najevo, že nejchytřejší studenti jsou v Americe vítání s otevřenou náručí.

Americké úřady se snaží co nejvíce urychlit a usnadnit proces vyřizování žádostí nejlepším studentům, kteří se rozhodnou učit na některé z amerických universit. Zároveň budou postupovat tvrdě proti těm, kteří studijní programy zneužijí.

"Chceme, aby sem přišli lidé studovat," řekla Janice Jacobsová z amerického ministerstva zahraničí. Jen na jarní semestr má přicestovat 200 tisíc studentů a účasníků výměnných programů.

Univerzity mají povinnost hlásit, zda posluchači skutečně studují. Zahraničních studentů je ve Spojených státech méně než před 11. zářím, ale zájem postupně roste.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme