Narkomana, který zadržoval rukojmí, zneškodnila policie

Až zásah policie ukončil drama v západoslovenské obci Kaplná, kde devětadvacetiletý narkoman několik hodin zadržoval tři rukojmí. Nebezpečný muž byl mimo jiné podezřelý z vražd dvou důchodkyň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lupič, zloděj | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Zadržení rukojmích předcházela honička s policií, při které Hendrich Masár nezvládl řízení ukradeného auta a uprostřed Kaplné v okrese Senec se srazil s nákladním automobilem. Policisté Masára podezřívají, že majitele vozu, v němž do obce přijel, při loupeži zabil.

Po havárii uprchl do blízkého domu, kde zajal tři rukojmí. Dva z nich postupně propustil. Třetího osvobodila krátce po desáté hodině večer zásahová jednotka. Po ohlušujícím výbuchu vnikla dovnitř a Masára zadržela. Policisté využili okamžiku, kdy si narkoman aplikoval dávku drogy, o kterou před tím požádal.

Všichni rukojmí vyvázli z dramatu zdrávi, zranění utrpěl pouze samotný pachatel. S hladkým průstřelem tváře jej sanitka převezla do nemocnice.

Devětadvacetiletého Masára policie podezírá také z vražd, které se staly 9. a 12. července v Trnavě a v blízkém Hlohovci. V Trnavě měl muž k smrti ubodat 74letou důchodkyni, v Hlohovci prý zabil 75letou ženu.

Martin Hromádka, Zbyněk Vičar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme