NATO stupňuje nátlak na albánské povstalce

Severoatlantická aliance zesiluje tlak na albánské rebely v jižním Srbsku. Velení jednotek KFOR se dohodlo na podmínkách, za kterých vstoupí v příštích dnech do kontroverzní bezpečnostní zóny mezi Kosovem a Srbskem jugoslávská armáda.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do nárazníkového pásma na hranicích Srbska a Kosova nesměla od června roku 1999 vstoupit nejen jugoslávská armáda, ale ani srbské zvláštní policejní jednotky. Protože místní policisté jsou vyzbrojeni pouze pistolemi, pásmo se stalo základnou albánského extrémismu. Podle našeho bruselského zpravodaje Milana Fridricha ale nyní velitel jednotek KFOR v Kosovu uzavřel s jugoslávskými představiteli dohodu, která jejich armádě umožní návrat do části demilitarizované bezpečnostní zóny.

Velitelé albánských povstalců po několikadenních odkladech podepsali dohodu o příměří na jihu Srbska, kterou zprostředkovala Severoatlantická aliance.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme