Německá média o záměně novorozenců v Sársku

Německá média se vracejí k případu vyměněných miminek ve spolkové zemi Sársko, který je dosti podobný tomu, který se stal v třebíčské porodnici. Americké listy komentují neustálé odklady startu raketoplánu; Washington Post míní, že NASA kvůli tomu ztrácí kredit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zahraniční tisk | Foto: Alena Palečková

Spiegel-on-line k případu záměny dětí v Sársku píše: "Celý případ vyšel najevo vlastně náhodou. Otec jednoho z dětí si nebyl jistý, jestli je půlroční kojenec jeho. Nebyl mu totiž podobný. Zatím ale není jasné, kdo vychovává jejich vlastní dítě. V úvahu přichází celkem čtrnáct párů. Všechny podstoupí v příštích dnech testy DNA a jeden z nich se pak dozví onu šokující zprávu, že půl roku pečuje o nevlastní dítě," informuje der Spiegel a v komentáři dodává:

"Je jasné, že porodnice bude muset potrestat viníky a poskytnout rodičům odškodnění. Jenomže většina z nás si vůbec nedokáže představit, co prožívají. Peníze jejich trauma vyřeší jenom velmi těžko. Po půl roce je vazba na děti obrovská."

NASA znovu posunula start raketoplánu Atlantis. Původně byl plánovaný na dnešek, kvůli technickým problémům ale řídící středisko odsunulo odlet na zítřejší odpoledne. Informuje o tom většina amerických médií, mimo jiné také deník Washington Post, který píše: "Techniky pronásledují nejrůznější problémy. Nikdo jim určitě nemůže vyčítat, že chtějí mít všechno absolutně pod kontrolou."

"Kvůli neustálým změnám ale ztrácí NASA kredit. Sami technici už na konferenci řekli, že je neustálé změny frustrují. Dělají všechno pro to, aby Atlantis pro start připravili, ale nedaří se jim to. Takže je těžké uvěřit tomu, že raketoplán opravdu zítra odletí," tvrdí Washington Post.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme