Německý ministr zahraničí zrušil cestu do Damašku

Šéf německé diplomacie Frank-Walter Steinmeier na poslední chvíli odřekl dnešní návštěvu Sýrie. Důvodem byl obsah projevu tamního prezidenta Asada. Ten označil stát Izrael za nepřítele a ostatní arabské země vyzval k podpoře hnutí Hizballáh. Steinmeier hodlal Sýrii zapojit do mírového procesu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Moderní Damašek | Foto: damascus-online.com

"Sýrie je významným regionálním partnerem," tvrdil ještě před několika dny šéf německé diplomacie. Po včerejším ostrém proslovu Bašára Asada ovšem Steinmeier vyškrtl Damašek z programu své cesty po Blízkém východě.

"Projev syrského prezidenta je negativním příspěvkem, který se s ohledem na současné výzvy a potřeby v regionu nedá nijak ospravedlnit," stojí v prohlášení německého ministra. Ten jedná ve jménu západních mocností, včetně Spojených států.

"Nemůžeme trpět, aby Sýrie vyzývala arabské země k odporu; bylo zapotřebí vyslat do Damašku jasný signál," zdůraznil Steinmeier. Sýrie v oficiálním prohlášení vyjádřila nad zrušením cesty lítost, protože si přála aby německý host vyslechl její postoj.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme