Neštěstí lanovky v Kaprunu zřejmě způsobeno únikem oleje

Požár, při kterém minulou sobotu zahynulo v rakouském horském středisku Kaprun 155 osob, byl velmi pravděpodobně způsoben únikem nejméně 50 litrů oleje z hydraulického systému lanovky. S odvoláním na pondělní vydání rakouského týdeníku Focus o tom píše agentura AFP. Focus podle ní zdroj svých informací neuvádí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Podle týdeníku „v zadní kabině řidiče uniklo nejméně 50 litrů této hořlavé kapaliny, a to zřejmě kvůli netěsnosti v některé trubičce“ systému. Kapalinu, která vytekla na koleje, pak vznítila jiskra. Rychlost, s níž se požár rozšířil po celé soupravě lanovky, nejmenovaný expert vysvětluje tím, že někteří lyžaři s sebou měli malé plynové bombičky, které lyžaři a snowboardisté používají při roztírání sjezdových vosků na skluznicích.

Manfred Hiltel, kterému se jako jednomu z mála cestujících podařilo z ohnivého pekla uniknout, později vyšetřovatelům sdělil, že při útěku zaslechl dva výbuchy - nejprve slabý, pak mnohem silnější.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme