Nevzbuzuje Barbie zájem o sex? V Rusku budou hračky zkoumat psychologové

Týmy psychologů a specializované laboratoře mají v Rusku a v některých sousedních zemích analyzovat hračky, které mohou poškodit dětskou psychiku nebo "vyvolat zájem o sex".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Panenky Barbie - barbíny

Panenky Barbie - barbíny | Foto: Fotobanka stock.xchng

Specializované laboratoře a týmy psychologů mají zkoumat panenky, figurky vojáků či plyšová zvířátka a zakázat výrobky, které normy nesplňují. Opatření se zřejmě bude týkat především hraček z dovozu. Výsledkem má být sortiment, který odpovídá "tradičním představám o dětských hrách".

Podle rozhlasové stanice Echo Moskvy zřejmě pozornosti kontrolorů neujde ani panenka Barbie, která prý může u dětí vyvolat komplexy.

Opatření, jehož detaily se podle Echa Moskvy upřesňují, má být platné na území členských států Euroasijské hospodářské unie, bezcelního prostoru, který kromě Ruska zahrnuje Bělorusko, Kazachstán, Arménii a Kyrgyzstán. Návrh na kontrolu dětských hraček z hlediska mravnosti, ale i možného vyvolání agresivních sklonů, předložila kazašská vláda.

Podle očekávání expertů se po zavedení kontroly ceny hraček zvýší, v průměru možná až o čtvrtinu, uvedl moskevský rozhlas.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme