Nová strana Ariela Šarona by vyhrála volby

Nová strana izraelského premiéra Ariela Šarona Kadima stále sílí. Podle průzkumu veřejného mínění v Izraeli by dnes získala 37 ze 120 křesel v izraelském parlamentu a stala by se nejsilnější stranou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ariel Šaron | Foto: ČTK/EPA

Pravicový blok Likud, který Šaron opustil, by dnes získal pouze 9 z původních 40 křesel v parlamentu. Podle některých analytiků v Izraeli si Ariela Šaron bere s sebou téměř celý blok Likud.

Šaron se chce zaměřit na vyřešení konfliktu s Palestinci. Nejprve chce dosáhnout dohody a poté vyřešení konfliktu. Odmítá ústupky v bezpečnostní oblasti. Chce zajistit židovský charakter státu Izrael, ale zároveň je podle vlastních slov připraven k bolestivým ústupkům.

Jak ukazují izraelská média, izraelští voliči dávají v současnosti předost silným osobnostem jako je Ariel Šaron v Kadimě nebo Šimon Peres, který Kadimu nově podpořil. Dále Amer Peretz v levicové straně práce a Šaúl Mofaz v Likudu.

Jaromír Janev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme