O procesu s Koženým rozhodne bahamská diplomacie

Osud Viktora Koženého na Bahamách je nyní v rukách tamního ministerstva zahraničí poté, co soud zpochybnil své oprávnění v případu vydání do Spojených států rozhodnout a ponechal podnikatele ve vězení v Nassau.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Viktor Kožený odpovídá Českému rozhlasu | Foto: Miroslav Konvalina

Napsal to největší ostrovní list Tribune. Justiční zdroje považují rozhodnutí soudkyně v případu Viktora Koženého za nejednoznačné.

Bahamský ministr zahraničí Fred Mitchel má rozhodnout, zda bude souostroví pokračovat v procesu, který je reakcí na americkou žádost o vydání Viktora Koženého k trestnímu stíhání do Spojených států.

Podle listu The Tribune může strávit Kožený další týdny ve vězení, protože soudkyně Carolita Bethelová došla k závěru, že nemá pravomoc rozhodnout o jeho vydání do New Yorku. Zároveň rozhodla, že není v její moci propustit nyní Viktora Koženého na kauci.

Obhájce Viktora Koženého Filip Davis se chce co nejdříve proti rozhodnutí odvolat. Dokud nebude rozhodnuto dále, bude Viktor Kožený jednou týdně předveden z vězení Fox Hill k soudu v Nassau.

Mezitím mají Spojené státy poskytnout Bahamám další dokumenty v jeho případu.

Milan Kopp, Miroslav Konvalina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme